Diskuse

V Praze 3 kandiduje 10 stran. Mluví se jen o šesti z nich – proč?

Vložit nový příspěvek

Re: Otřes

5.10.2010 12:25 vložil občan Prahy 3

Také jsem koukal a myslím, že úplné blábolení bylo na straně druhé. Navíc pan Trejnar sice kope do radnice, ale na její stránky se moc nekouká. Bojuje za zelené, ale moc o nich neví. Pan Rut je členem komise nebo je tam chyba???
http://www.praha3.cz/volene-organy/vybory-a-komise/komise-pro-posouzeni-zameru-vystavby-viktoria-center-seifertova-ulice/index.html

A navíc, moc nerozumím systému, ktery se snaží prosadit Žižkov nejen sobě. Ten říká, že bez ohledu na to, jak dopadnou volby, by měli být všude zastoupeni všichni zvolení. K čemu pak volby jsou? Vítězná strana udělá vládnoucí koalici a pak má přejít do opozice? Tomu nějak nerozumím.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Otřes

5.10.2010 13:59 vložil chk

Buďto jste špatně poslouchal, Občane, nebo toho moc nevíte, nebo záměrně lžete.
Jakákoli vítězná strana, pokud zůstane bez veřejné kontroly, může napáchat mnoho škod. Vládnoucí strana na Praze 3 založila spoustu neprůhledných akciových společností (navíc zjevně zcela zbytečných), které se odmítají podrobit veřejné kontrole na základě toho, že se jedná právě o akciové společnosti. Jejich výroční zprávy jsou možná dostupné někde na Obchodním rejstříku, nicméně z nich se příliš o skutečné činnosti firmy nedozvíte. Co přesně ta firma dělá, za kolik, s kým spolupracuje, jaké jsou v ní finanční toky... to vše je zcela mimo kontrolu veřejnosti.
Když si k tomu připočtete podivnou grantovou politiku Prahy 3, kdy většina prostředků směřuje buď přímo nebo nepřímo do firem zdejšího "bosse" pana Hurdy, případně privatizační machinace místostarosty Lochmana, je asi jasné, že se vládnoucí klika této kontrole zcela vymkla.
Kde se stala chyba je asi na delší diskusi, ale o faktu samotném se pochybovat jaksi nedá.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama