Co nás zaujalo v Praze 3

Vložit nový příspěvek

29.11.2010

Co nás zaujalo v Praze 3

29.11.2010 18:58 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Sem bychom mohli psát, co nás zaujalo, abychom to nezapomněli. Stačí drobné poznámky.


Reagovat  Reagovat s citací


Úklid sněhu v parku na Jiřáku

29.11.2010 19:13 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

V sobotu jsem se byl podívat na vánočních trzích na Jiřáku a na Míráku. Ani na jenom z náměstí to nebyla žádná velká sláva, ale přece jen na Míráku je stánků víc a působí to tak útulněji. Dvě deci teplé medoviny, kterou mám tak rád, stojí na Míráku letos 48 korun a na Jiřáku 60 korun.

V sobotu ještě nesněžilo. na Jiřáku mě však v parku zaujala cedule městské části, že za sněhu a náledí se cesty neuklízejí.

V pondělí jsem se vracel od lékaře domů tramvají číslo 11 ve směru od Muzea. Když jsme jeli okolo Jiřáku nevěřil jsem svým očím! Uprostřed parku jezdily dva malé oranžové vozy technických služeb a uklízely sníh. Nerad bych to s prvním sněhem zakřikl. Potěšilo mně to. Po loňském obecném neúklidu sněhu v Praze 3, kdy městští policisté jen páskami ohrazovali chodníky, po kterých se nesmělo chodit, to považuji za náznak zlepšení. Sníh je však na ulicích první den, uvidíme, co bude dále.


Reagovat  Reagovat s citací


Stav úklidu sněhu na chodnících 30.11.2010

30.11.2010 13:20 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Včerejším příspěvkem o úklidu sněhu v parku na Jiřáku jsem možná obec přechválil. Dnes jsem šel pro léky do lékárny "Na Floře". Sníh už byl všude celkem ušlapaný, patrně se nebude pravidelně odhrabovat jako tomu bylo ještě před několika lety. Někde byl sníh posypán trochou štěrku. Potkal jsem i tři mladé lidi v oranžovém uklízecím stejnokroji. Šli po ulici, jedna slečna za sebou táhla lopatu, jeden hoch nesl malý umělohmotný kyblík se smetáčkem, jeden hoch šel naprázdno. Možná, že ani k žádnému městskému úklidu nepatřili. Před lékárnou ""Na Floře" na Vinohradské ulici si mladší lidé zrychlovali cestu tím, že se klouzali po udusaném sněhu.

V ranních zprávách jsem slyšel, že některé pražské čtvrti vyčlenily peníze na to, aby mohly zaplatit pokuty lidem postiženým úrazem na zledovatělých chodnících. Prý je to přijde stokrát levněji, než kdyby platily úklid sněhu v plném rozsahu.


Reagovat  Reagovat s citací


Stav úklidu sněhu na chodnících 1.12.2010

1.12.2010 16:26 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Okolo desáté jsem zašel na pozdní snídani do Apetitu na rohu vinohradské a Kolínské. Když jsem odcházel, všimnul si mě provozní a mávnul na mě. Přišel jsem k němu blíž. Stál v cukrárně u výlohy. Zeptal se mně, jestli bych nevěděl o nájmu nějakého bytu v okolí. jeho dvě zaměstnankyně bydlí v okolí v jedné místnosti a domácí jim v téhle zimě ani nechce zatopit, musejí spát v teplákách a nemají doma ani teplou vodu. Bohužel o volných bytech v okolí se místní člověk těžko dozví. Jak jsme si takhle povídali přímo před výlohou upadl na zledovatělém chodníku starší pán v černém zimníku. Zůstal ležet na zádech a vůbec s rozhozenýma nohama a rukama a vůbec se nehýbal. Provozní vyběhl na chodník a spěchal k muži. Než jsem tam došel o holi, několik lidí pána zvedlo. Na to, jak to vypadalo v první chvíli hrůzostrašně, to dopadlo dobře. Pána dovedli k autu (šel pomalu, ale po svých) a s někým odjel.

Šel jsem opět do lékárny "Na Floře". Začínalo drobně sněžit. Nikde nikdo neuklízel. Šel jsem o holi pomalu, ale celkem jistě. Z Flóry jsem se svezl metrem na Jiřák, protože dnes je středa a jsou tam farmářské trhy. vedle nich se skromně krčily i trhy vánoční. Na Jiřáku sníh neuklízel nikdo a podle mého názoru už docela mrzlo. stánkaři se choulili do vaťáků a bund. Prodavačka ryb ze štičí líhně Esox v táboře mi však řekla, že je teplo, že je jen asi 6 stupňů Celsia pod nulou. Členům hudební skupiny motovidlo, kteří hráli na farmářském trhu už mrzly prstíky a tak své nástroje raději zabalili. Škoda, že na Jiřáku nehráli, když bylo tepleji. Ve stánku na vánočním tržišti jsem si dal teplou medovinu a pokračoval v cestě po Vinohradské dolů, abych zařídil drobné nákupy, ale začalo tak hustě sněžit, že jsem se jedenáctkou vrátil zpět. Chodníky už byly pěkně zapadané. O půl páté odpoledne je téměř tma. Popsal jsem Vinohrady, ještě by někdo mohl napsat, jak to vypadá na dolním Žižkově.


Reagovat  Reagovat s citací


Stav úklidu sněhu na chodnících 2.12.2010

2.12.2010 19:44 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Přes noc z 1. na 2. prosince hodně sněžilo. Večer předchozího dne jsem byl mimo obvod Prahy 3. Naštěstí jsem jel až na místo metrem, takže během sněžení jsem šel pouhých asi 20 minut. Ale i to stačilo. Chodníky a silnice pod sněhem splynuly. Nešlo se mi sice dobře, ale sníh nebyl umrzlý, takže hůl pomáhala.

Ráno jsem se probudil a Český rozhlas neinformoval téměř o ničem jiném než o sněhové kalamitě v Praze. Nepřipadalo mi to jako kalamita. Takhle sněžilo za mého dětství v Praze každý rok. Sníh se však odklízel na okraj chodníků a ulic, takže mezi nimi vznikaly sněhové valy. Dnes se sníh v mém okolí neodklízel, takže z chodníku se dala ulice přejít kdekoli. Za mého dětství však nebyly ulice lemovány souvislou řadou aut a sněžné pluhy jezdily každou chvíli. Kam by odsunovaly sníh ze středu vozovky dnes, to nevím. Také už není vidět občany s hrably, kteří dříve sníh před svým domem odhrnovali každý den.
Nepředpokládám, že by se v mém okolí na Vinohradech sníh odklízel. Další zprávu tedy napíšu možná až za několik dní, až bude na ulicích ledovka, pokud se sám někde nezraním.


Reagovat  Reagovat s citací


Stav úklidu sněhu na chodnících 3.12.2010

3.12.2010 13:45 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

http://www.praha3.cz/oblasti-pusobnosti/zivotni-prostredi-odpady-a-uklid/v-ulicich-prahy-3-odklizi-snih-tri-cety.html

Dvě takové čety jsem viděl v okolí VZP na Vinohradské. Každá měla tři lidi, takže možná to byla jen jedna četa.

Sníh začíná ledovatět a klouzat, nevím zda to ty čety stačí. Kdo ze starších lidí nemusí, ať raději ven nechodí.


Reagovat  Reagovat s citací


Stav úklidu sněhu na chodnících 4.12.2010

4.12.2010 19:55 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Dnes jsem byl opravdu příjemně překvapen. Vinohradská a Korunní ulice byly. protažené. Na těchto dvou ulicích jezdí tramvaje. Samozřejmě, dva metry u chodníků byly stále pod sněhem, protože v těchto pruzích stojí auta. I ta auta byla zasněžená a pouze, když se nějaký řidič snažil odjet, odstraňoval ze svého vozu sníh.

Během dne jsem viděl i několik čet, které odstraňovaly sníh z chodníků. Dělaly to většinou jev v místě přechodů, ale i to je dobré. Dokonce jsem zaznamenal i menší náklaďáček, který odvážel sníh.

Vánoční trhy na Jiřáku jsou v plném proudu, každý den jsou tam teď i farmářské trhy. Je mi trhovců, zvlášť těch farmářských líto, je opravdu zima. Sortiment je omezený, ovoce a zelenina se v tom mrazu nemohou prodávat. Naopak prodeji ryb jistě toto počasí vyhovuje. Na Jiřáku jsou dva rybí stánky. Táborský stánek se sladkovodními rybami a o kousek dál stánek s mořskými rybami. Svařák i medovina jdou dobře na odbyt. Pro prodej pečiva mi nízká teplota nepřipadá moc vhodná. Odpoledne dokonce Praha 3 instalovala pódium a od půl třetí hrála dechová hudba Žižkovanka. Byla zima, na jejich produkci jsem nečekal, ale litoval jsem je, že musí v tom mrazu hrát a zpívat.

Dnešek hodnotím z hlediska úklidu sněhu v okolí jiřáku a vinohradské vodárny kladně.


Reagovat  Reagovat s citací


Sekyra se chce soustředit na výstavbu na Nákladovém nádraží Žižkov

8.12.2010 10:15 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Asi pan Sekyra nečte občanský zpravodaj Prahy 3.


Reagovat  Reagovat s citací


Akce sníh: Čety uklízejí Jarov, hrozí sníh ze střech

8.12.2010 15:57 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

http://praha3.cz/oblasti-pusobnosti/zivotni-prostredi-odpady-a-uklid/akce-snih-cety-uklizeji-jarov-hrozi-snih.html


Reagovat  Reagovat s citací


Bude se inspirovat Praha 3 Prahou 7 ?

10.12.2010 15:51 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Komunistický šéfideolog SSM bude vzdělávat dnešní mládež Prahy 7

podívejte se na video - http://tvpraha7.cz/?q=node/333

V Praze 7 byl na 7. jednání zastupitelstva 6.12.2010 zvolen do Výboru pro výchovu a vzdělávání bývalý šéfideolog SSM RSDr. Aleš Kyselý. K funkci mu pomohli svými hlasy zastupitelé za ODS, ČSSD a KSČM.

Proti zvolení tohoto bývalého komunistického prominenta ostře protestovali zastupitelé opozice. Za Stranu zelených vyjádřili nesouhlas Doc. Olga Sommerová a Mgr. Ondřej Mirovský. Za opoziční TOP09 kritizoval zvolení RSDr. Kyselého předseda klubu zastupitelů TOP09 v Praze 7 MUDr. Emil Wagner. Nespokojenost občanů Prahy 7 tlumočil jaderný fyzik Ing. Ivan Tinka, který byl na jednání zastupitelstva přítomen.


Reagovat  Reagovat s citací


Jednání zastupitelstva 21.12.2010

16.12.2010 17:13 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Jednání zastupitelstva

se koná dne 21. 12. 2010 od 15:00 hodin ve velkém sále hotelu Amedia Hotel Theatrino, Bořivojova 53, Praha 3. Jedním z bodů je i lávka nad Žižkovem.
-------------
odkaz na program viz aktuality.

Koukám, že už se bude čile prodávat!!!! Jukněte na program!


Reagovat  Reagovat s citací


Farmářské zboží v obchodě na rohu Radhošťské ulice

30.12.2010 22:43 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Patřím již několik měsíců ke stálým zákazníkům prodejny farmářských potrasvin Český grund v Radhošťské ulici 2. Oblíbil jsem si zvláště kozí sýry, pomazánky a kefír z farmy Pěnčín, která také na podzim měla svůj stánek na Jiřáku. Prodejna bývá také zásobena různými odrůdami českých jablek. Ta jsou sice dražší než jablka ze supermarketů, ale chuťově jsou odrůdy velmi lahodné a od sebe rozlišitelné. Jablka se supermarketů mívají takovou univerzální chuť.

Do prodejny Český grund můžete nahlédnout na obrázcích v odkazu http://www.ceskygrund.cz/3-nase-prodejny.html

Pokud jste nenašli v poštovní schránce zpravodaj firmy Český grund, můžete si ho stáhnout z webu v tomto odkazu http://www.ceskygrund.cz/index.php?menu=75&zobrazdetail=1&idclankunovinka=48&vybranyrok=2010


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

DISKUSE

Re: upřesnění k jedné fotografii pana Vaňka

Paní má pravdu, ten dům v pozadí na Koněvově ulici tam pořád stojí.
pokračování

Re: upřesnění k jedné fotografii pana Vaňka

Paní má pravdu, ten dům v pozadí na Koněvově ulici tam pořád stojí.
pokračování

Koněvova

Proč prejmenovavat po 75letech již zazity název v době kdy jsou peníze zapotřebí úplně jinde. Radši za to nechte opravit dezolatni silnice na Praze 3. Stále jen mrhate penězi aby jste se ...
pokračování

Přejmenování Konevov. ulice

Navrhuji přejmenovat Koněvovu ulici např. na ulici Jana Masaryka.
pokračování

Re: Re: Re: upřesnění k jedné fotografii pana Vaňka

Dobrý den, paní Kopecká, můžete se mně, prosím, ozvat? Jsem rodačka ze Žizkova Moc děkuji JG
pokračování