ZŠ nám. Jiřího z Poděbrad

Vložit nový příspěvek

27.6.2012

ZŠ nám. Jiřího z Poděbrad

27.6.2012 13:12 vložil mimos@seznam.cz

Musím reagovat na článek p. Dosedly ke jmenování nového ředitele na výše jmenované škole. Pan Dosedla, jako předseda školské rady, moc dobře ví, že školská rada pod jeho vedením prosazuje menšinový až výrazně menšinový názor. Učitelé 20:5, provozní zaměstnanci 10:0 a rodiče 109:26 vše ve prospěch současného ředitele, který vyhrál řádný konkurz (složení konkurzní komise schválila RMČ) i psychologické testy. Výsledky dotazníkového šetření jsou zájemcům k dispozici. Na zasedání školské rady dosud předesda ŠR p. Dosedla ředitele školy nikdy nepřizval, aby se mohl hájit a na posledním zasedání, na kterém konečně byli i zástupci pedagogického sboru zastávající se současného ředitele, tyto zástupce spolu s dalšími členy školské rady hrubě urážel. Dopis p. Dosedly a jeho menšinové (často soukromé) zavádějící informace mají za cíl pouze ovlivnit jednání RMČ. Pedagogický sbor již prosadil vyhlášení předčasných voleb svých zástupců v tomto orgánu, u rodičů se k tomu schyluje rovněž, zde je to pouze složitější a časově náročnější.
Mgr. Miroslav Šoukal
stávající ředitel ZŠ nám. Jiřího z Poděbrad


Reagovat  Reagovat s citací


škola Jiřák

27.6.2012 13:47 vložil Michal

pane řediteli, můžete prosím sdělit, kde je k přečtení Vámi zmiňovaný článek pana Dosedly ? Děkuji


Reagovat  Reagovat s citací


Re: škola Jiřák

27.6.2012 16:21 vložil Jirka

Je v aktualitách zde na webu.


Reagovat  Reagovat s citací


koncesní řízení na Radniční noviny

28.6.2012 00:11 vložil pepa

Docela by mě zajímalo, co u pana Vokála a Hellera způsobilo myšlenkový převrat. Nejprve si unisimo s ODS koncesní řízení odhlasovali a nyní ho najednou s velkou pompou v nové koalici zavrhli.

Říkám si, zda na danou věc vůbec mají nějaký názor, nebo jestli hlasují podle toho, kdo je drží za ruku. A nebo možná pod krkem.Reagovat  Reagovat s citací


škola Jiřák

28.6.2012 00:14 vložil Pepa

Ví někdo jak dopadlo jmenování ředitele?


Reagovat  Reagovat s citací


škola Jiřák

28.6.2012 00:27 vložil Jířa

Dobrý den pane řediteli,
můžete mi sdělit, zda pokud budete zvolen ředitelem školy, začnete po vyúčtování školních akcí nám rodičům vyplácet vzniklé přeplatky, nebo budete pokračovat v dosavadní praxi, že je znárodníte a využijete podle svých potřeb?
Děkuji za odpověď. Jířa


Reagovat  Reagovat s citací


jmenování

28.6.2012 00:58 vložil Matěj Stropnický

Dobrý večer,
pan ředitel byl na dnešním jednání Rady MČ znovu jmenován do své funkce. Považuji to rozhodnutí za chybu (spolu s kolegou Ondřejem Rutem jsme pro návrh nehlasovali) ne proto, že bych si myslel, že pan ředitel svou funkci nemohl zastávat dál (vůbec ho osobně neznám), ale proto, že měla rada nejprve vyslechnout námitky školské rady a posoudit jejich oprávněnost ideálně v přímé konfrontaci s panem ředitelem.
Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Re: jmenování

28.6.2012 13:41 vložil rada

Děkuji pane Stropnický za Váš příspěvek, který není ovlivněn "starousedlíky" na radnici. Bohužel námitky ŠR nikdo nebral a nechtěl vzít na vědomí, ačkoliv máme o dění na škole větší přehled než oni od svého stolu.
Obhajoba p. ředitele je jeako vždy nepřesná, jeho dotazníky vyplnilo pouze asi 55% rodičů a to tak, že zaškrtli body, s kterými měli nejmén práce. K jiné známce než jedničce a dvojce se museli vyjadřovat, takže si tak. Do další práce na radnici Vám přeji jasnou hlavu a čistý štít.


Reagovat  Reagovat s citací


demokracie?

28.6.2012 14:06 vložil rodiče dětí

Pedagogický sbor již prosadil vyhlášení předčasných voleb svých zástupců v tomto orgánu, u rodičů se k tomu schyluje rovněž, zde je to pouze složitější a časově náročnější.
Mgr. Miroslav Šoukal
stávající ředitel ZŠ nám. Jiřího z Poděbrad
---------

Tak to se vám povedlo, pane řediteli! Každý, kdo poukazuje na Vaše pochybení, tak bude odvolán! Jak demokratické! Jen nezapomeňte, že děti tvoří školu a bez dětí budete tak akorát ředitelovat doma! Takže pozor! Žádný strom neroste do nebe!


Reagovat  Reagovat s citací


Otázky bez odpovědí

28.6.2012 15:11 vložil David Yilma

Dobrý den všem diskutujícím,
pan Dosedla ve svém článku napadl způsob výběrového řízení bez dalších podrobností a informací proč se tak rozhodl učinit. V textu se odkazuje na to, že jsou informace utajované a argumenty si bere z obecné zprávy od členky komise, kterou jmenovala ŠR.

Já jsem byl zvolen do té samé komise za pedagogy a dle toho co jsem si přečetl v zákoně, proběhlo výběrové řízení podle pravidel. Dovolím si za sebe tvrdit, že na nějakou nejasnost bych se snažil (snad nejen já) upozornit již při běhu a nikoli měsíc a týden po samotném výběru.

Díky za vysvětlení a stanovisko pana Stropnického dále v diskuzi. Chápu jej a bylo by to skvělé. Bohužel, ze své vlastní zkušenosti mohu tvrdit, že domluva a diskuze se zástupci ŠR je velmi obtížná. Sám jsem absolvoval na různých úrovních za 6 měsíců pouze 3 setkání. Vždy se stejným výsledkem, který nepřinesl nic nového. Zástupci ŠR pouze opakovali stejné věty, které jsem já a kolegové slyšeli v lednu na naše vlastní vyžádání. Bez naší aktivity, bychom nevěděli zřejmě nic.

Naše otázky, které klademe na ŠR bezmála polovinu roku jsou stále nevyjasněné. Příkladem takové otázky je. Z jakého důvodu ŠR použila na pochybení pana ředitele, které nalezla ČŠI téměř nejvyšší možný trest? Proč bylo nutné tolik pospíchat a neptat se nikoho (např. pedagogů, ČŠI) na názor. Z jakého důvodu podala návrh na vypsání konkurzu ŠR a nikoli ČŠI, které může erudovaně situaci posoudit? Atak dále a podobně.

Musím konstatovat, že mě a další pedagogy vleklá situace mrzí o to víc, že si myslíme, že ŠR by měla školu spíše stmelovat, komunikovat a vést k lepší kvalitě než se uzavírat, jednat na vlastní pěst bez zjištění relevantních názorů.

S pozdravem... Mgr. David Yilma (učitel ZŠ Jiřího z Poděbrad)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Otázky bez odpovědí

28.6.2012 20:37 vložil Martin Opl

Pane Mgr. Yilmo,

nemíním polemizovat s vašimi věcnými argumenty (neboť dle mého názoru se ve vašem příspěvku jediný takový nenachází - vše jsou to jenom vaše názory), nicméně jsem si již několikrát všiml, že se při každé možné příležitosti p. Šoukala vehementně zastáváte. Cui bono?
Myslím, že lezete správným směre. Už jste téměř u cíle.

MaO

P.S. Pan zástupce ředitele Rada, bohužel, odchází.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: ZŠ nám. Jiřího z Poděbrad

28.6.2012 20:45 vložil Martin Opl

Proč se, proboha, pan ředitel nazývá "současným ředitelem" a nepíše normální ich formou.
Už schází jenom plurál majesticus.
MaO
Apropos - souhlasím s Jířou, o vyúčtování jsem žádal také - marně.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

DISKUSE

Reakce Štěpána Štrebla na článek.

Na níže uvedené adrese, je možné se seznámit s názory Štěpána Štrébla na článek. https://www.facebook.com/vitek.kalisz/posts/4124815290897021
pokračování

Strebl není politik

Pan Strebl ani dobrý politik nikdy nebyl. O jeho vedení školství na Praze 3 kolují celé legendy. K ředitelskému sboru se chová jako nevycvalany dobytek. Má mizerné znalosti, empatii i ...
pokračování

To jsou piráti v praxi.

Jako opsané ze Slovenska, kde to samé provedl Matovič , kdy firma z Nitry s dluhem na sociálním a zdravotním získala kšeft v podobném m stylu jako onen Schtrebel.
pokračování

Upgrade stavu hlasování ze dne 24.3. v 11:30

37 pro výzvu ke vzdání se zastupitelského mandátu Štepána Štrebla ze 113 hlasujících tedy 32,7%. Členů Pirátské strany je 1123. Hlasoval tedy zatím 10,1% členů.
pokračování

souhlas

Tenhle článek čtu až teď, ale je věcnej a poctivej. Díky.
pokračování

Nejčtenější

Rodinné podnikání podle piráta Štrébla

14 dní čeřil vody celostátních médií případ žižkovského pirátského místostarosty Štěpána Štrébla a jeho rouškového byznysu s Čínou. Ten zaznamenal raketový nárůst mj. díky dodávkám institucím, kde vládnou Piráti. Od veřejných institucí měla údajně firma Strebl s.r.o. minulý rok zakázky na dodání ochranných pomůcek za 117 milionů, zatímco rok před ...
pokračování

Piráti opravují díru v lodi. Zvládnou to?

Více než týden hýbe celostátními médii kauza Štěpána Štrébla a jeho firmy, která díky zapojení do zlatokopeckého rouškového byznysu dosáhla raketového růstu. Problémem je, že růst se dostavil až za Štréblova místostarostování a také díky dodávkám pro samosprávy či jejich organizace. Domnívám se, že vzhledem k reputačnímu riziku v době již započaté ...
pokračování