Diskuse

Ing. Vladislava Hujová, TOP 09: Nákladové nádraží Žižkov - Kde je vůle, je i cesta

Vložit nový příspěvek

Re: Sekyra a KDU

2.10.2014 21:19 vložil Tomáš Mikeska

Pane Kuději,
hrozným způsobem shazujete práci několika desítek lidí, kteří se po 3 roky v občanském sdružení Tady není developerovo podíleli na záchraně Nákladového nádraží Žižkov. Bojovali jsem proti Sekyrovi (vyhrožoval výdaji na přípravě projektu při zbouraném nádraží, proti starostce Hujové, která viděla na nádraží jen bezdomovce, proti Českým drahám, které chtěly za nádraží stamilióny, Ministerstvu kultury ČR, které nechtělo nádraží zapsat na seznam kulturních památek. Dnes, když je naděje, že nádraží získá stát za podstatně menší částku, možná i za korunu, nám říkáte, že jsme blbci, my jsme dokázali za tuto krátkou dobu nemožné, ani jsme v to nedoufali v tak krátké době. Již dva roky jsou na Ministerstvu kultury finance na úpravu centrální budovy Nákladového nádraží Žižkov na Národní filmový archiv. Nebude to ovšem sklad filmů, ten má filmový archiv vyřešen v klimatizovaných budovách za Prahou, ale bude to živá instituce s 2 filmovými sály, studovnami a učebnami.
Jednáme s dalšími státními institucemi, které nemají dostatek prostoru pro předvedení svých sbírek, chceme přivést na Žižkov živou kulturu a vy nás stavíte do role slouhy Sekyry, to snad nemyslíte vážně!!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Sekyra a KDU

2.10.2014 21:43 vložil Radek

Nebo ten dům nabídnout nějaké rozestrkané univerzitě. Vešlo by se tam několik fakult a nebylo by špatné mít na Praze 3 univerzitní "městečko"


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Sekyra a KDU

2.10.2014 23:05 vložil Tomáš

Určitě, některé školy již projevily zájem.
Chceme mít Žižkov nejen kulturní i vzdělaný.
TM


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Sekyra a KDU

2.10.2014 23:14 vložil Kuděj

Nevysvětlil jste, proč máte v programu odkup nádraží, když dnes nic nestojí.
Sekyra byl vělký sponzor KDU.

Jinak http://www.novinky.cz/domaci/podzimni-volby-2014/347477-developera-a-jeho-odpurce-spojilo-volebni-tazeni.html


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama