Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Líná opozice?!?

21.12.2010 10:30 vložil Matěj Stropnický

Dobrý den, přijde mi, pane Kozáku, že jste snad nečetl náš volební program a nesledoval kampaň na Praze 3. Protože kdyby opak byl pravdou, musel jste zaznamenat, že to byla koalice Žižkov (nejen) sobě, kdo před volbami nastoloval témata a kdo podstatně ovlivnil i programy jednotlivých jiných kandidujících subjektů. A to ať v otázce bydlení, kde bude velmi pravděpodobně koalice ODS-TOP realizovat mnohé z toho, co jsme měli v programu my (díky tomu, že nás lidé volili a ukázalo se, že věc má význam), ať v otázce územního rozvoje: garáže na Jiřáku, lávka, Pražačka atd. - také v těchto případech je třeba nejprve zabránit nesmyslnosti projektům Hurdistánu, a přitom navrhovat jiná řešení. Tato řešení asi nevypadají na první pohled tak jednoduchá, ale jsou právě vychozená, jak nám radíte.
Lávka není potřeba, mnohem snazší je udělat pozemní cyklostezku mezi Parukářkou a Vítkovem, ale ani ta není z hlediska dopravního využití nutná. Lávka je zkrátka jen nesmyslný projekt, jemuž nejlepší alternativou je nulová varianta.
Ústupové bydlení na Pražačce je nevhodné z mnoha důvodů (likvidace zeleně, koncentrace sociálně slabších do jedné budovy, přetížení dopravy v lokalitě atd.) V našem programu navrhujeme jiné řešení (tak si ho přečtěte ten program, než zase budete kritizovat!): neprodávat prázdné obecní byty, a použít je jako sociální, nájemné zvyšovat s ohledem na skutečný stav bytu a obsazené byty privatizovat za spravedlivé ceny (obojí s cílem: nevytvářet vůbec potřebu sociálních bytů, předcházet poptávce po nich).
To jen namátkou.

S pozdravem, Matěj Stropnickýantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama