Diskuse

ing.arch. Zdeněk Kupec, ANO Praha 3: K revitalizaci nám. Jiřího z Poděbrad

Vložit nový příspěvek

proč měnit co vyhovuje

1.7.2014 19:43 vložil zdena

Náměstí je vyhovující aslouží všem účelům a nemělo by se do něj y zasahovat. Proč se najednou vymýšlejí pro všechna náměstí drahé a zbytečné přestavby!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: proč měnit co vyhovuje

12.8.2014 10:10 vložil Roman

Zbytečná přestavba by vyčerpala kasu částkou 90 mil., milionové odměny by získali ti, co to zadávají. Většinou je to 10%, takže 9 mil. A ani nehnout prstem.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: proč měnit co vyhovuje

12.8.2014 11:43 vložil Filip

Nevím jak Vy, ale podle mě nějakou renovaci si Jiřák zaslouží. Na to náměstí se nesáhlo už hodne dlouho.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: proč měnit co vyhovuje

12.8.2014 12:32 vložil O3b

Pročetl jsem všechny Vaše příspěvky. Přijdete mi jako člověk, který musí za každou cenu vše kritizovat, ale sám si nejste schopen sehnat alespoň základní informace.
Jinak mě se zvažovaná podoba Jiřáku dvakrát nelíbí, ale rekonstrukce je velmi aktuální. Kromě všeobecné zanedbanosti tam schází pořádný flek na farmářský trh a trávník by si zasloužil umělou závlahu, jelikož to co tam je, není trávník ale udupaná hlína.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: proč měnit co vyhovuje

11.8.2016 17:09 vložil Zdena

t o, co navrhujete právě v tomto projektu není .To bude právě znemožněno tímto ,projektem.Projekt byl na stavebním úřadě schválen a není tam místo na trhy a přibudou tam na každé straně tři řady stromů, které zastíní kostel kašna bude přesunuta samotná, aby tam formálně zůstala kvůli autorským právům, ale bez současného sezení u ní. Stromy zde nejsou ozdobou, ale zbytečností. když . vyrostou, právě kostel zastíní


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: proč měnit co vyhovuje

12.8.2014 14:58 vložil Jirka Ptáček

K těm cenám si dovolím malý příklad. Původní odhady nákladů rekonstrukce Havlíčkova náměstí byly 20 - 25 mil. Kč. Jak jistě víte, je to mnohem menší náměstí. Jenže pak se udělalo regulérní výběrové řízení a vítězná firma požadovala zhruba půlku - tedy 13 mil. Kč. Z těch 13 mil. Kč se podařilo 12 mil. pokrýt dotací z EU. Tedy výsledkem je, že ačkoliv se původně hovořilo o sumě převyšující 20 mil., je rozpočet zatížen sumou 1 mil. Kč – tedy dvacetkrát menší.
Já chápu, že lidi jsou plni skepse a z novin se dovídají spíše o navyšování původních odhadů. Ale vy zase pochopte, že v situaci, kdy není známo ani to, co přesně se tam bude stavět, je nějaká predikce ceny pouhým cucáním z prstu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: proč měnit co vyhovuje

28.1.2016 11:16 vložil Kateřina Marie Rychnovská

Takže...stromy když tak v betonu a beton na veselí masopustů a jiných oslav....kostel až na 2místě...lidi ať se udusej...zeleň není potřeba...nejen že čisťí ovzduší, ale je i jistá hluková bariéra...a v létě?? Rozpálený šedivý beton je to nejlepší...můžete si tam dělat pikniky na holém betonu...jupí...a v zimě to bude suppa...pryč se zelení...pryč s kostely...slavmé maso-pusty...místo půstů jatérničky...místo vody víno... RESUMÉ...Ty návrhy by lépe vyřešilo dítko školou povinné...trochu citu...PŘÍRODA A KOSTEL V POZADÍ S MONUMENTEM VĚŽE A PŘEKRÁSNÉ BARÁKY JSOU ZDE PRIORITOU...SPOLU SE ZDRAVÍ PROSPĚŠNOU ZELENÍ...CIT-INTUICE A RESPEKT PŘEDEVŠÍM KE ZDRAVÉMU ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ...STROMY DO BETONU NEPATŘÍ...PŘIMLOUVÁM SE ZA TROCHU VÍC TALENTU A NE JEN POČÍTAT PENÍZE. TY NÁVRHY JSOU BEZ TALENTU...PRÁZNÉ NIC NARYCHLO ... kde je koutek pro děti...zelená místa pro trhy i pro stařenky...fontána v zeleni...holubník pro holuby s budkou pro bezdomovce, který tak dostane práci a bude pravidelně zametat nejen trus a krmit a napájet potravou s holubí antikoncepcí jako napr. ve Vídni ;) by se zamezilo přemnožování a nemuseli se jen dokola za nemalé peníze neeticky vyvražďovat...(prostředí bez přírody tj. bez zeleně a ostatních živočichů je smutné bezduché prázdné nic, stejně jako každé betonové veselí...kde jsou mobilní zahrádky na květiny či pěstování zeleniny pro školu, výuku dětí a seniory z okolí jako to mají např. v Dánsku, Rakousku, Švýcarsku, Španělsku...PROČ SE KONEČNĚ NEUDĚLÁ AIO PRO VŠECHNY. KRÁSNÁ BOHU-TEDY PŘÍRODĚ A OSTATNÍMU STVOŘENÍ LIBÁ věc...Pořád jen bla bla bla a skutek utek. DEJTE ŠANCI TALENTŮM A MLADÝM AŤ NAČRTNOU SVÉ PŘEDSTAVY...JAKO GAUDÍ NAPŘÍKLAD...DEJTE ŠANCI GÉNIUM MLÁDÍ A NEZASLEPENOSTI PŘED ÚPLATNOU A DOBĚ POPLATNOU ŠEDÍ BETONOVÝCH STARCŮ ZAŠLÝCH ČASŮ MARNOSTI. JIŘÁK MUSÍ BÝT ZÁŘIVÁ PERLA NE BETONOVÁ OSLAVA MARNOSTI A ZMARU EGOCENTRICKÝCH KOMERČNÍCH KONZUMNÍCH OSLAV. Můj názor ;)....a že na nèj mám právo ;) ♡ NAMASTE


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama