Diskuse

Radnice rozhodne za vás… nestarejte se jak!

Vložit nový příspěvek

Re: zkostnatělá radnice

21.5.2008 17:21 vložil Olina

Vážený pane, velmi Vám děkuji za tato slova.

Vím, že chování radních na Žižkově je šílené.Ale tady na těchto stránkách někdo soustavně volá po ombudsmanovi a tak se ptám i já : proč nepodáte stížnost k JUDr. Motejlovi.
On - kromě kvalifikačních předpokladů má i svůj postoj vůči ODS, takže by to
nebyla zparchantělá kauza, jakých se ted rojí tolik.

Určitý popstup radní dodržovat musejí.Právo na včasnou a kvalitní informaci máte.
Překážky konané ze strany radních jsou účelové.Jsou v rozporu s dobrými mravy. Radní zneužívají moc veřejného činitele ve svůj prospěch.

Kromě toho - v 21. století jistě píšou materiály na PC a je nesmysl, že je neukládají.To tvrdí Vám.

Nevím, ale jediná strana tady na Žižkově , která ještě boduje a bojuje za nás je SZ. Tak Vám fandím a zkuste to.
Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: zkostnatělá radnice

21.5.2008 23:58 vložil Ondřej Rut

Díky za Vaší podporu.

Skutečně vše nasvědčuje tomu, že jednání radnice je v tomto ryze účelové. Právo na informace však bohužel doposud nerozlišuje mezi tištěnou a elektronickou formou. Potvrzuje to i odpověď na naši stížnost na odbor kontroly veřejné správy Ministerstva vnitra z ledna tohoto roku - podrobnosti zde: http://praha3.zeleni.cz/1647/rubrika/zapisy-ze-zastupitelstva/

Ke stížnosti k ombudsmanovi jsme se zatím neodhodlali, již tak nám tyto žabomyší války o elektronický dokument žerou hodně času. Osobně bych se spoléhal spíše na apelování na vlastní volební program ODS pro Prahu 3 ve kterém se píše: "bude co nejméně formulářů, ty nezbytné lze vyplňovat pomocí moderních forem komunikace, kdy elektronická pošta nahradí několik návštěv v kanceláři" a "naše rozhodnutí budou vždy veřejná a transparentní ". Jak ostře to kontrastuje s praxí, se kterou se Zelení nyní setkávají!

Vkládáme naše naděje do zdravého úsudku občanů, kteří příště nebudou volit pouze podle obecných politických trendů, ale podle toho, jak si politické strany počínají přímo na žižkovské radnici. Znalost konkrétních lidí na žižkovské radnici je pro volební rozhodnutí klíčová. Kauza3 snad k lepšímu úsudku může pomoci. Zelení se proto snaží zde své názory a činnost prezentovat. Ostatně na výběr nemáme, do radničních novin nás nepustí.

Ondřej Rut


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama