Diskuse

Zájem o komunální scénu Prahy 3?... nezájem

Vložit nový příspěvek

Re: Pane Ptáčku

14.11.2008 01:32 vložil Jirka Ptáček

Vážený pane Josefe,
asi se ve mně nezapře dávka ješitnosti a zkusím se před Vámi trochu obhájit. Pokud užiji Vaši terminologii, tak právě díky své „mladické politické naivitě“ se snažím několik let bojovat s „politickou negramotností“ alespoň zde – v Praze 3. Ostatně to je smysl tohoto zpravodaje, který společně s dvěma kolegy vydáváme a financujeme.
A teď k Vámi připomenuté historce. Sice jste se do příspěvku podepsal jen křestním jménem, ale myslím, že vím, o koho jde a na tu nešťastnou událost si celkem dobře vzpomínám. Tehdy jsme se snažili změnit některá pravidla pro provoz zón placeného stání. Společně s kolegy jsme obcházeli magistrátní zastupitelské kluby a snažili se přesvědčovat o našich argumentech. Tehdy jsme mimo jiné komunikovali s Ing. Františkem Laudátem (pokud se nepletu, byl předsedou dopravního výboru). Tento pán byl i přes svou politickou příslušnost (ODS) zcela nakloněn našim argumentům, jako jeden z mála nás podporoval a byl pro nás zdrojem mnoha zajímavých informací. Vy jste se tehdy dostavil na jednání zastupitelstva s jedním transparentem, kde bylo napsáno strohé „LAUDÁTE LŽETE“. Nevím, co Vás k tomu vedlo. Pravděpodobně jste o skutečném stavu věcí moc nevěděl, a proto jsem se Vám snažil spolu s kolegy situaci vysvětlit. Nepochopil jste. Nevím, zda to pochopíte dnes. Každopádně pan Laudát se od té doby s námi nesešel a vnímal to z naší strany jako podraz. Myslel si, že "toho člověka s transparentem" jsem přivedl já. Dost jste nám zkomplikoval situaci, ale jak teď sám píšete, máte alespoň o čem vyprávět.

Pane Josefe, pokud skutečně chceme něco změnit, vyvarujme se zbrklých kroků a zkusme se opravdu zamyslet, co podniknout pro to, aby nastala nějaká změna. Jsem přesvědčen, že samotné „dohadování“ s radnicí a výkřiky do internetových diskuzí mnoho nezmohou.
Přeji Vám pěkný den.
Jirka Ptáček


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Pane Ptáčku

14.11.2008 20:41 vložil Josef

Vážený pane Ptáčku,

jednomu z mnoha mých transparentů (konkrétně jeden nesl nápis "Laudát (ODS) je lhář" předcházela tato historka. Na veřejném jednání zástupců MČ P7 a magistrátu s občany o placených parkovacích zónách jsem se zeptal pana Laudáta (ODS, zástupce magistrátu) na Pražkou parkovací a.s. a na osobu pana Hurdy (ODS, zastupitel MHMP). Pan Laudát před téměř 200 občany tvrdil, že akciovou společnost Pražká parkovací nezná a zakladatele této společnosti, pana Hurdu též nezná. Pan Laudát (ODS) v té době seděl ve stejném výboru magistrátu se svým kolegou Hurdou (ODS). Výbor měl asi 9 členů (většinou ODS).

Výše uvedeného jednání politiků s občany jste se účastnil i Vy a slova pana Laudáta jste také slyšel. Ještě dodám, že jsem Vás následně ústně a pak i písemně informoval o lživé informaci pana Laudáta, a to včetně výčtu jednotlivých členů již zmíněného výboru magistrátu. Proč tento politik ODS (Laudát) zapřel svého stanického kolegu z ODS (Hurdu) netuším...

Stranickou příslušnost jednotlivých aktérů uvádím tak, jak jsem zvyklý z bývalé práce v americkém RFE/RL. Že se v ČR (s volebním systémem, kde volíte politické stany) politické příslušnosti politiků v médiích téměř neuvádějí (v případě komunálních politů téměř nikdy) mne už nepřekvapuje. Většinu Čechů to přeci netrápí (aspoň jsem si nevšiml). Důsledkem toho je třeba výsledek Vašeho průzkumu o politickém povědomí občanů P3. Za to mne potěšilo, kolik obyčejných američanů finančně přispělo na volební kampaň vítěze am. prezidentských voleb.

Až budete organizovat nějakou demonstraci proti politice současného vedení radnice MČ P3 (ODS), dejte vědět. Vezmu s sebou nějaký výstižný transparent. Třeba o minulosti současných politiků na radnici.

S pozdravem Josef Kačírek,
stále vyloučený z privatizace obecního bytu za to, že se veřejně zeptal na majetek předsedy oblastního sdružení ODS v P3

P.S.
Ani ve vyspělých demokratických státech se politikům nevěří, politici se kontrolují...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Pane Ptáčku

14.11.2008 23:59 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den,
děkuji za reakci. Náš názor na tu nemilou událost asi zůstane rozdílný ...

Z Vašich příspěvků je patrné, že stojíte o změnu stejně jako já. Mám na Vás prosbu. Nečekejte na to, až bude Ptáček organizovat demonstrace a zkuste sám něčím přispět. Handrkování ve „vlastních“ řadách přeci nemá smysl :-)

Z mé strany si tímto dovolím debatu uzavřít.
S přáním dobré nálady a optimismu,
Jirka


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama