Diskuse

Novinky kolem Nákladového nádraží ŽižkovVložit nový příspěvek

Přesně jak jsem předpokládal

31.8.2015 15:09 vložil Radek

Hurá stádní akce na zachování jednoho železobetonového skeletu s mraky plevele a rezivějící oceli okolo a tím odmítnutí rozvoje pozemku pd nádražím v novou žižkovskou čtvrť, poté prosit jednotlivé instituce, aby se do skeletu, který geometricky a dispozičně mnohým nevyhovuje, nastěhovali a neproháněl se tam jen vítr. Poté zůstat s pusou dokořán, že nám místo nového žižkova zbyde monstrum, které bude stále hledat uplatnění a požírat peníze a nakonec kocovina. Ale hlavně si nepřiznat, že rozhodnutí o zachování skeletu bylo hloupé a projeví se to negativně na rozvoji území. Oni vám to sluníčka nějak vysvětlí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Přesně jak jsem předpokládal

31.8.2015 15:53 vložil čedar

nemám dojem, že Žižkov potřebuje novou čtvrť...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Přesně jak jsem předpokládal

28.9.2015 23:20 vložil zelenka

Souhlas.Nechceme zabetonovat každý kousek zelene . Sportovní vyžití, oddech - park, plavecký bazén. Dal od současné zástavby koncertní prostor jako je stará dobrá Lucerna atd.
Novostavby typu obludaria- Centrál park někam na okraj Prahy - model z Paříže.
Hlavně už pryč s TIRAKY. Z jednoho jízdního pruhu na J. Želivského cyklostezka, tužší povrchy pro auta a tramvaje


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Přesně jak jsem předpokládal

1.9.2015 12:58 vložil Zdeněk

Rozhodnutí o záchraně budovy bylo skvělé a stojí za vynaložené peníze. Preferuji zajímavý prostor před dalším sterilním sídlištěm a nákupním centrem (které tam stejně vedle bude, jde jen o to, jak velké a obludné). Hezký den a slunce v duši.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Přesně jak jsem předpokládal

1.9.2015 14:42 vložil Mezulán

No to je právě věc vkusu. Třeba mě stávající stav, kdy nádraží je areál plný špíny a prachu vůbec nesedí. Jak je v článku trefně popsáno "Srdce hipstera plesá, hnací motor urbanisty zadrhává."
Z mého pohledu je to mezidobí stagnace, kde se pro potěchu určité skupiny propalují dotace, nicméně k ničemu skutečně koncepčnímu se nesměřuje.

Podotýkám, že nejsem zastáncem původních plánů z hurdovské éry. Nicméně aktuální stav a neschopnost vydat se nějakým jasným směrem mi radost nedělá.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Přesně jak jsem předpokládal

9.10.2015 15:38 vložil Zuzana

Nevím, proč se pořád diskutuje o budově NNž. Situace je jednoduchá. Budova je vmajetku Ceských drah. Ceské dráhy ji pronajímají. Není problém- pokud zde bude chtít působit kulturní instituce - může si pronajmout prostor od Ceských drah. Kultura zde nemůže obsadit a využít všechny prostory. Kulturním centrem je Praha, NN má sloužit jako doplnění a zpestření. Pokud se jedná o NN sever - asi před 10 lety byly pozemky prodány soukromé společnosti potom bylo řízení EIA, kde byl projekt doporučen, takže ted nemá smysl vymýšlet coby tam kdo chtěl NNmít.Měla to koupit Praha3 nebo Praha a nebo někdo jiný. Co se týče NN je velký úspěch, že se zachránilo a může si ho kdokoli pronajmout. Třeba na kulturu.Ale myslím, že kulturní akce zde jsou a je to doplnění pražských.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama