Diskuse

Novinky kolem Nákladového nádraží ŽižkovVložit nový příspěvek

Re: Přesně jak jsem předpokládal

1.9.2015 12:58 vložil Zdeněk

Rozhodnutí o záchraně budovy bylo skvělé a stojí za vynaložené peníze. Preferuji zajímavý prostor před dalším sterilním sídlištěm a nákupním centrem (které tam stejně vedle bude, jde jen o to, jak velké a obludné). Hezký den a slunce v duši.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Přesně jak jsem předpokládal

1.9.2015 14:42 vložil Mezulán

No to je právě věc vkusu. Třeba mě stávající stav, kdy nádraží je areál plný špíny a prachu vůbec nesedí. Jak je v článku trefně popsáno "Srdce hipstera plesá, hnací motor urbanisty zadrhává."
Z mého pohledu je to mezidobí stagnace, kde se pro potěchu určité skupiny propalují dotace, nicméně k ničemu skutečně koncepčnímu se nesměřuje.

Podotýkám, že nejsem zastáncem původních plánů z hurdovské éry. Nicméně aktuální stav a neschopnost vydat se nějakým jasným směrem mi radost nedělá.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Přesně jak jsem předpokládal

9.10.2015 15:38 vložil Zuzana

Nevím, proč se pořád diskutuje o budově NNž. Situace je jednoduchá. Budova je vmajetku Ceských drah. Ceské dráhy ji pronajímají. Není problém- pokud zde bude chtít působit kulturní instituce - může si pronajmout prostor od Ceských drah. Kultura zde nemůže obsadit a využít všechny prostory. Kulturním centrem je Praha, NN má sloužit jako doplnění a zpestření. Pokud se jedná o NN sever - asi před 10 lety byly pozemky prodány soukromé společnosti potom bylo řízení EIA, kde byl projekt doporučen, takže ted nemá smysl vymýšlet coby tam kdo chtěl NNmít.Měla to koupit Praha3 nebo Praha a nebo někdo jiný. Co se týče NN je velký úspěch, že se zachránilo a může si ho kdokoli pronajmout. Třeba na kulturu.Ale myslím, že kulturní akce zde jsou a je to doplnění pražských.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama