Diskuse

Reakce na příspěvek

Husitská

21.5.2015 19:46 vložil Radek

Bohužel Husitská s kusem Koněvovy jsou v současnosti naprosto odepsané lokality. Auta, špína, herny, rozmlácené dveře, počmárané zdi, nevábné fasády, takový Bronx. Přitom lokalita hned u Prahy 1, navíc hned u zeleně (Vítkov). architektura domů připomínající vykotlatný chrup. Domy jeden vedle druhého každý pes jiná ves, výškově i slohově cik cak, původní zdobené fasády dávno otlučené a srovnané do roviny takže tato ulice by si zasloužila stavební reset.
Podíváme - li se na staré fotografie z let 1900-1920, byla to krásná ulice plná korzujících lidí.
A teď k problému. Hlavní příčina, od které se dominově vše odvijí, je v chybné (v minulosti provedené) přeměně Husitské na tranzitní tepnu. Díky hluku a smogu logicky odtud prchli původní obyvatelé, noví se sem stěhují s nechutí, tudíž důstojné obchody a restaurace nemají zájem v ulici působit, domy není chuť renovovat.
Někudy tranzitní doprava ale musí vést. Před časem jsem tu zmiňoval řešení, které by tomu ponohlo, ale byllo by nákladnější. Tranzitní dopravu vést místo Husitskou až za ní, podpovrchově podélným TUNELEM POD VÍTKOVEM, kde by doprava po vyústění z tunela napojila za Poncem na magistrálu.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama