Diskuse

Zeleň v Olšanské ulici

Vložit nový příspěvek

stop truhlikum z radnice

23.1.2013 16:42 vložil Filip

Zelene je na Olsanske dost na obou stranach jsou plochy s travnikem a stromy.Truhliky jsou nevkusne jak orel v kleci.Nemluve o pohybu deti (skolka,skola,sportoviste..) Za betonovym truhlikem ho ridic opravdu neuvidi.Rad bych na Olsanske videl spis ozeleneni (zatravneni ) tramvajoveho pasu podle mne by to melo o dost estetictejsi dopad a naklady a udrzba je za mensi cenu.


Reagovat  Reagovat s citací


betonová monstra

20.12.2012 23:51 vložil mirek Trejtnar

Dobrý dne
Sousloví "betonové truhlíky na zeleň" (ve vašem materiálu popsané jako mobilní kontejnery) se stalo díky Praze 5 zcela právem symbolem naprostého mrhání prostředky z dotačních programů.

Přijít s podobným nápadem nyní na Praze 3 pokládám za naprosto necitlivé až pobuřující. V době, kdy každá rodina pociťuje krácení rozpočtů ve školách a sociálních programech je lití peněz do betonu v takto demonstrativní podobě naprosto absurdním rozhodnutím a bude zcela právem předmětem kritiky a výsměchu a zcela znemožní vedení radnice.

K věcnému obsahu záměru musím poznamenat, že co chybí ulici Olšanská nejsou stromy, ale lidé. Nebýt pošty, nikdo kromě zaměstnanců několika firem, by zde z projíždějících tramvají nevystoupil a o nějakém procházení s kočárkem po zcela pusté ulici se čtyřproudou rušnou silnicí nemůže být ani řeči. Kromě megastavby Central parku zde není bytová zástavba. Projíždím zde tramvají dvakrát denně a situaci myslím dobře znám.

Olšanská ulice potřebuje zúžit na jeden pruh v každém směru, potřebuje zbourání nevzhledných administrativních oblud, výstavbu nějakých cílových objektů, bytů, obchodů a služeb a oživení Žižkovského nádraží přivedením linky Metra a znovupřivedením příměstských vlaků. Pak se lidé objeví.

Pokud chcete přece jen promrhat peníze za truhlíky, umístěte je na místa, kde se lidé opravdu pohybují a která jsou hrozná: Ohrada, Husitská ulice, Táboritská a Olšanka. Skvěle by se vyjímaly i před stadiónem Viktorie naproti budově Úřadu MČ místo pojízdné boudy s grilovanými kuřaty.

Peníze se ale dají utratit i za něco užitečného. Napadají mne reflexní vesty a náramky pro děti ve školkách a školách, stojany na kola, nabíjecí stanice pro elektromobily, osvětlení přechodů, nebo odstranění bariér pro staré lidi, vozíčkáře a kočárky z mnoha institucí spadajících pod MČ atd.Reagovat  Reagovat s citací


Stromy

11.12.2012 11:03 vložil Petr K

Já nevím. Sice jsem v anketě hlasoval pro ano, ale je to takové ano s otazníkem. Jakékoliv stromy navíc jsou super. Ale trochu mě děsí ty kontejnery. Dneska tam stromy budou a zítra se někdo rozhodne, že kontejnery nejsou dost hezké a vše se odveze pryč.
Vážně se na Olšanské, nebo v jejím nejbližším okolí, nenajdou místa kam by šlo stromy zasadit klasicky? (Park na rohu Olšanské a Zelivského, od Olšanského nám k Sudopu a Benzině.... ) Jasně, že to "nepokryje" celou Olšanskou, ale alespon část by mohlo a "zbylé" stromy se dají zasadit do stávajících parků (Zidovské pece, Parukářka...tam by to stromové zahuštění jen prospělo).

Navíc cena 100.000,- za jeden strom mi přijde trochu dost. Za ty peníze by se asi dala "zalesnit" větší plocha.Reagovat  Reagovat s citací


Řešení

11.12.2012 08:14 vložil Heller

Je to skvělá rada, chybí pouze maličkost: KOMU, JAK a KDE. Jde o to, aby zeleň byla všude, kde chybí. Očekával bych spíše nabídku konkrétní.
Heller, MČ Praha 3


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Řešení

11.12.2012 14:25 vložil Bohdan Ganický

Asi zalezi, s cim presne mate spojene cerpani one dotace z EU. Ale napriklad ve Slezske ulici od Jicinske az po ulici U vodarny (skoro 1km) je vsehovsudy 8 stromu a z toho 4 jsou u hotelu Louren, ktery je hadam vysadil na vlastni naklady. Delate, jakoby zelen na Praze 3 byla vyresena a posledni, co zbyva, jsou betonace na Olsanske.

Reseni Olsanske ulice bych nechal na dobu, kdy budete mit vetsi dotaci a pak by se tam mohlo udelat nejake trvalejsi reseni, ktere by se spojilo i s prelozkou inzenyrskych siti. Ulice je dost siroka na to, aby se tam krome tramvaji a aut vesla jeste cyklostezka a stromoradi.

Ted se navic urcite nic nestane, kdyz tam neudelate nic. Budoucnost Olsanske dost zavisi na budoucnosti Nakladoveho nadrazi. Co takhle odlozit reseni zelene na Olsanske do doby, kdy bude jasne, co se vubec bude dit v blizkem okoli? Olsanska se kupr. muze na dlouhou dobu stat "dalnici" pro nakladni auta jezdici k developerskym projektum na NNZ. Mezitim se muzete venovat jinym ulicim na Praze 3. Urcite je dost tech, ktere by nejaky strom uvitaly.


Reagovat  Reagovat s citací


smutný trend v koncepci městské zeleně

10.12.2012 21:08 vložil Bohdan Ganický

Jak uz jsem psal v diskuzi, hlavni problem vidim v tom, ze se z "mobilni zelene" stane bezne reseni. Vcera Praha 5, dnes Praha 3 a zitra uz jine reseni zelene podel komunikaci neuvidime. Argumentace s nakladnosti jinych reseni je sice logicka, ale na druhou stranu prepocitavat hodnotu stromoradi jen na penize je kratkozrake. Obzvlast usmevne mi prijde, jak je v clanku vyzdvizen fakt, ze je projekt z 90% financovan z dotace EU. Jako by to mela byt jakasi polehcujici okolnost. Nenabizime sice zadne trvale reseni, ale nebojte, radnice na to da jen zlomek. Pak jen staci betonove kontejnery oznacit hezkym ceskym eufemismem "mobilni zelen" a reseni je na svete. Nestalo nas to temer nic, muzeme si odskrtnout polozku "zelen" v programu a vyrazit na prochazku mezi kontejnery.

Nekdy je lepsi nedelat nic, nez delat veci napul. Radnici bych doporucil projekt zrusit, prenechat penize nekomu, kdo pro ne najde rozumne vyuziti, vratit se za stul a vymyslet neco lepsiho.

http://mobilnizelen.eu


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama