Diskuse

Kdo vládne žižkovské radnici

Vložit nový příspěvek

Re: stále špatně

18.6.2015 13:15 vložil Michal Vronský

Dobrý den pane Sunegho,
děkuji za reakci. Grafika zobrazuje, kolika hlasy disponuje koalice a kolika hlasy opozice. Smyslem grafiky nebylo zobrazit politické kluby, ale rozložení sil. Máte pravdu, že v případě volebního uskupení ŽnS jsme mohli specifikovat členství v příslušné politické straně.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: stále špatně

18.6.2015 15:44 vložil sunegha

Dobrý den,

pokud byste to udělali, přivedli byste věci na pravou míru. Pravděpodobně chápete o co mi jde. To mne těší. Je to jedna z věcí, která mate voliče a kterou vedení radnice naprosto ignoruje. Myslím, že už dnes pošlu do rubriky Názory zastupitelů, článek který i tenhle problém částečně připomene.

Jinak si myslí, že je také vhodné ukázat, jak kdo konkrétně hlasoval.
Podle toho co vídám na jednání zastupitelstva, ne všichni vámi řazení k opozici hlasují dlohodobě opozičně.

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandiátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: stále špatně

20.6.2015 12:00 vložil Mojmír Mikuláš

Dobrý den.
Můžete mi prosím kolego naznačit, jak se správně hlasuje „opozičně“?
Znamená to snad, že zastupitel, který není součástí koalice má bezmyšlenkovitě nebo snad i povinně zavrhovat vše s čím koalice přichází?
Nemá snad každý ze zastupitelů hlasovat svobodně v souladu se svým svědomím, přesvědčením či názorem a politickým programem? A samozřejmě s odpovědností k voličům-občanům.
Mojmír Mikuláš, Strana svobodných občanů


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: stále špatně

22.6.2015 13:15 vložil sunegha

Dobrý den, vážený kolego,

Jak má člen opozice hlasovat Vám naznačit nemohu, nechci a ani bych se toho neodvážil, protože s Vámi souhlasím v tom, že je naprosto správné a zásadové vždy hlasovat v souladu se svým svědomím, přesvědčením , názorem a politickým programem. Už vůbec netvrdím a tvrdit nechci, že vše co předkládá vládnoucí koalice je špatné a že si podporu nezaslouží. Každá prospěšná věc si podporu zaslouží. Nemusíme se ale shodnout v tom, co je to dobrá věc. Jestli je dobrou věci např. mrhání veřejnými prostředky nebo podpora záležitostí, které nikdo ve svém volebním programu neměl. Já si myslím, že takovéto věci si podporu nezaslouží.

Nicméně se domnívám, že pokud se členové politické strany sami zahrnují či jsou sami zahrnováni třetí stranou do opozice, tak by se asi měli jako opozice nějak zřetelně projevovat. Já za takovou odlišnost pokládám prezentací odlišného názoru, který se následně projeví v hlasování.
Osobně se domnívám, že ten, kdo je nebo se - označuje za opozici a přitom podporuje vládní návrhy, opozicí objektivně není.
Jestli-že opozice ve věcech, které já pokládám za zásadní, podporuje vládnoucí koalici, tak je v mých očích nanejvýš opozici smluvní nebo resp. není opozicí vůbec.

Mohu se zeptat, zda a případně z jakých důvodů se pokládáte za opozičního zastupitele ?

Děkuji za odpověď

S pozdravem

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnSReagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: stále špatně

23.6.2015 14:12 vložil Svobodní Praha 3

Dobrý den.
Já osobně se cítím hlavně jako zastupitel, zvolený na kandidátce Strany svobodných občanů. Zkráceně třeba zastupitel za Svobodné. A zároveň jsem jednoznačně nekoaliční zastupitel. To jsou dvě nezvratné jistoty.
Zbytek podle mne není terminologicky přesně definován. Já třeba nás s mým Svobodným kolegou vnímám jako konstruktivní opozici. Vaše Ž(n)S jako opozici aktivistickou. Vy máte logicky právo to vnímat jinak.
Jediné podstatné je, jak to budou v průběhu volebního období vnímat občané a jaké nám vystaví za 3 roky za naší (vaši) činnost volební vysvědčení.
Mojmír Mikuláš


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: stále špatně

23.6.2015 20:53 vložil Nepanda

Nekoaliční zastupitel, zkráceně Nekoala. To si budu pamatovat a vysvědčení vystavím.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: stále špatně

24.6.2015 11:42 vložil sunegha


Dobrý den,

jenom upřesním a současně doufám někomu objasním.
Klub ŽnS je koalicí zastupitelů politicky organizovaných SZ, KDU-ČSL,STAN.TOP 09 a politicky neorganizovaných. Pro z ty co mají rádi škatulkování jde o koalici části větší části opozičních zastupitelů.

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: stále špatně

24.6.2015 15:41 vložil Mojmír Mikuláš

Děkujeme za podporu ! Každá jednička na vízu nás potěší :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama