Diskuse

Zdeněk Zábojník, ČSSD: Mezi Skyllou a Charybdou

Vložit nový příspěvek

ČSSD jako tmel

25.8.2014 12:47 vložil Matěj stropnický

Dobrý den,

autor sice na radnici vůbec nepůsobí, ale zřejmě má určité informační kanály: ono který úředník by si rád nepostěžoval, když u toho nebude zveřejněno jeho jméno? Je pravda, že s úřadem musím bojovat. Aby také ne, když si jeho zaměstnance léta vybírala ODS a jí jsou zvyklí být loajální. Zatímco opozice mne celé dva roky leda tak šimrá, úřad se ukázal být tím pravým vyzyvatelem změn, které tu prosazujeme a z nichž mnohé nastaly. Někteří úředníci to, že nastala změna pochopili po krátkém čase, jiní na to potřebují déle. Dřív nebo později to však pochopí všichni, to mi věřte.
A že byla ČSSD tmelem naší koalice? Pro mne byla historickým zklamáním. Jsem léta obhájcem sociálnědemokratické politiky a spolupráce zelených s ČSSD na celostátní úrovni. Co jsem však potkal tady na Žižkově, to nemělo se stranou hájící práva slabších mnoho společného. Povýšená, intrikující neschopnost - to jsou tři slova, jimiž bych charakterizoval působení ČSSD na radnici.
Ale co, třeba je kandidátka ČSSD zbrusu jiná a po volbách bude lépe. Mně jsou sociální demokraté stále ideově nejbližšími partnery, i když zde autor na mne plive. To může být z neznalosti nebo předvolebním časem.

S pozdravem

Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Re: ČSSD jako tmel

25.8.2014 19:53 vložil JSJS

Dobrý den,
tady jsou zase tři slova, která plně charakterizují Vás, pane Matěji Stropnický:
- AROGANTNÍ
- HISTERICKÝ
- NEKOMPETENTNÍ.

Ani netušíte, kolik lidí si přeje, abyste už zmizel z radnice. Snad volby dopadnou tak, aby se toto přání vyplnilo.

Hezký den JS.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: ČSSD jako tmel

10.9.2014 20:14 vložil Matěj Žaloudek

Já myslím, že on to asi ví, kolik lidí si to přeje ;)

Mě ta argumentační vyprázdněnost teda fascinuje. Na posledním zasedání už to bylo místama opravdu směšný. Kolikrát Stropnický řekne nějaký neutrální výrok typu "z knihy cti již jednou někdo vymazán byl" a jeden opoziční zastupitel za druhým si pak půjčují mikrofon, aby přispěli svými argumenty: "měl byste se naučit chovat", "pozor na kult osobnosti", "až budete starší, třeba pochopíte..."
To je ta opoziční práce?


Reagovat  Reagovat s citací


fandim vám

21.8.2014 14:45 vložil barubal

Konečně někdo pojmenoval s odvahou jak se věcí mají. Víc takových.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: fandim vám

22.8.2014 07:30 vložil Mirek

Proč pan Odvaha a jeho spolustraníci Mireček, Michal, Mirka, Bohuslav, Milan a další neměli odvahu pojmenovávat věci dříve ? Ale co, Vinš z Viktorky má prachy, je před volbama tak své koaliční partnery pěkně pozvrcvíme, jakoby to rozhodování nedělali společně. Doufám, že Vám to Matěj spočítá.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: fandim vám

22.8.2014 09:41 vložil ???

????


Reagovat  Reagovat s citací


Procitnutí mladého Zábojníka

21.8.2014 10:45 vložil Jouda

Pane Zábojníku, proč jste neupozorňoval na Mirečka Pocheho, poctivého straníka ČSSD, proč upozorňujete na Matěje až teď, proč upozorňujete na chyby TOP 09 až teď , když je pár týdnů před volbami. To vám Mireček (Poche) s Michalem (Kuciánem) nedovolili dříve o problémech napsat. Vždyť o starostce je to dávno známo, jak se chová, o Matějovi také a vy teď přijdete s tou informací jako s obrovskou novinkou. Za to chcete sebrat politické body, to je tedy pěkně ubohé.Vždyť to byla ČSSD, kdo vytuneloval z radnice peníze a přesunul je do Viktorky. Doufám, že vám to voliči spočítají. Jo a co Mirečka (Oubrechtová), prý jste ji už nedali na volitelné místo a uděláte z ní ředitelku Domu s pečovatelskou službou, dobrý, vždyť nemá vzdělání, ale vy jí tam uklidíte, aby jste jí zalepili pusu.Současný ředitel odstoupí za to,že tam bude bydlet za 32Kč/m2. To je co?? Ono pořád asi platí, kudy chodil tudy kr,d, sociální demokrat..


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Procitnutí mladého Zábojníka

24.8.2014 22:13 vložil PhDr. Jan Ritz-Radlinský


K příspěvku pod nickem Jouda musím uvést, že obsahuje nepravdivé
a zavádějicí informace týkající se mé profesní činnosti a mých osobních
záležitostí.

1) Domy s pečovatelskou službou nemají ředitele. Vedení a řízení
pečovatelek v DPS i v terénu vykonávají okrskové sestry.
Ředitel je statutární zástupce celé organizace (právnické osoby)
Pečovatelská služba Praha 3.

2) Výše uvedenou funkci jsem zastával od roku 1992 do 31.07. 2014
a důvodem mého ukončení funkce ředitele po více než 22 letech
byly zdravotní důvody.

3) Nájemné, které hradím, za užívání bytu nečiní pisatelem uváděných
32Kč/m2, ale jeho výše je v mém případě stejná jako v ostatních
nájemních domech ve vlastnictví M.Č. Praha 3. Tedy ne zvýhodněné
nájemné, vztahující se na domy s pečovatelskou službou.

Závěrem bych podotkl, že autor příspěvku by si měl opatřit a uvádět přesné a pravdivé informace. Pak by se pod svůj komentář mohl s čistým svědomím podepsat vlastním jménem.

24.08. 20114 PhDr. Jan Ritz-Radlinský


Reagovat  Reagovat s citací


umění diplomacie

21.8.2014 08:50 vložil Janek

ČSSD byla na Žižkově vždy bravurním diplomatem. S každým. Dlouhá leta jste to táhli s Hurdou. Buď v otevřené koalici, nebo takzvané konstruktivní opozici. Každý měl své obchody - ODS i ČSSD. Formulace, že jste "vyřídili zlého kyklopa Hurdu" je výsměchem realitě.

Mimochodem pan Poche opět kandiduje? Komu zase přispívá na členské příspěvky? Lidé mají bohužel krátkou paměť.

http://proc-ne.ihned.cz/c1-46896960-poche-priznal-triky-cssd-s-ucetnictvim-rezignuje-na-funkce-ve-strane


Reagovat  Reagovat s citací


socánci

20.8.2014 23:04 vložil Bob

Skoro to vypadá, že sociální demokraté jsou svatoušci bez jediné chybičky.
Beztak důvodem, proč po rozpadu koalice ods-top podpořili nesourodý slepen byla Viktorka Žižkov ... my vás podpoříme v odvolání rady, vy od viktorky odkoupíte stadion ... a pokud teď kritizujete ostatní strany koalice a nejste s jejich prací spokojeni, pak nechápu, proč je držíte u moci ??

Mimochodem podobně arogantní jako paní starostka je na schůzích zastupitelstva i váš kolega Kucián a stejně nezalý jednacího řádu a neschopný kočírovat schůzi přítel Nigrin ... ale ty samozřejmě kritizovat nebudete, že :-D


Reagovat  Reagovat s citací


Re: socánci

21.8.2014 14:48 vložil Zdeněk Zábojník

Ad Bob: S Viktorií Žižkov nemám nic společného ani já ani nikdo jiný na kandidátce ČSSD. Můžete bez obav dát hlas celé straně.
Ad Janek: S ODS byla ČSSD v koalici pouze v letech 2002-2006. Z té doby se nám podařilo prosadit to, že jsme dali stavební uzávěru na pozemky NNŽ. Jen díky tomu není území dnes kompletně zastavěno. Do současné koalice jsme šli proto, že ji považujeme za lepší variantu, než Hurdovu ODS. S Viktorií Žižkov jste vedle, pokud by o ní šlo, pak by za ni Hurda jistě vyměnil své politické přežití.
Ad Jouda: ČSSD je velká strana a zakazování nefunguje.
Je rozdíl mezi všeobecným anonymním povědomím, tím, že jsem to tu napsal jako člen ČSSD.
To s tou DPS pokládám za nesmysl, proč bychom to měli dělat? Netuším, kdo je ředitelem, ale proč by měl odstupovat? Kvůli sníženému nájemnému? Vy byste to udělal? Jak dopadnou volby nevím, ale osobně pokládám místo, na kterém se naše předsedkyně nachází za volitelné.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: socánci

22.8.2014 07:43 vložil Jouda

Pane kandidáte, neberu vám iluze, ale jestli nevíte ve straně, kdo si připravuje teplá místa, protože nebude zastupitel, tak vás neberou vážně, nebo to dělají za vašimi zády, to by bylo asi horší co, iluze a pak rozčarování. Uvidíme, jak to bude po volbách. Hlavní co se ČSSD podařilo byla oddlužení Viktorky. O zákazech v ČSSD by se dalo diskutovat. I já byl bohužel pár měsíců jejím členem na Praze 3. Teď budete hledat kdo to je, ale je mi to jedno. Diktatura Mirečka a rozbroje s Michalem byly neúnosné. A´T se Mirce daří v její budoucí nové funkci ředitelky DPS. Vám přeji, aby vám vaše ideály vydrželi a nepodlehl jste tlaku z Bruselu ( Mirečka) a dalších co poškodili dobré jméno ČSSD.


Reagovat  Reagovat s citací


Článek

20.8.2014 18:41 vložil Karel Úhybný

Pane Zábojníku,
několikrát jsem si přečetl Váš článek a musím konstatovat, že jste si vyšlápl na velmi tenký led politických vod na Praze 3, a že jste velmi výrazně zvýšil povolební potenciál vaší strany pro budoucí jednání o sestavení koalice - nekoalice, ale to, jak to bude, ukáží komunální volby.
Matýsek bude jistě potěšen Vaším přirovnáním a jistě prožije příjemný večer u nějakého dobrého moku. Škoda, že jste také nezmínil, jak vyšplouchnul Matýsek a jeho zelení kamarádi, bývalé zakládající členy Žižkov nejen sobě. Myslím, že ti vyšplouchnutí to dobře popsali na svých webových stránkách Nový Žižkov nejen sobě.
Paní starostka, ne Vlastimila, ale Vladislava Hujová, již teď jistě brousí svůj nožík, nicméně nelze nic jiného než konstatovat, že jste to vystihl velmi pěkně. Už teď Vás Vladěnka určitě miluje, ale pozor! Dejte si velký pozor na Jardu Soukupů, která když se napije, tak řádí jako tajfun. Abyste od ní nedostal přes papulku, protože jsou holky velké kamarádky.
Je s podivem, že redaktoři (dnes již dokonce kandidující politici Ptáček i Konvička), Váš článek uveřejnili, a že po dlouhé době solidárního mlčení vůči všem průšvihům starostky, které se probírají ve všech možných i nemožných mediích, vůbec tento Váš příspěvek vyvěsili na Kauzu 3.
A kdybyste to chtěli dotáhnout do úplného a pořádného konce a vyvolali mimořádné zastupitelstvo, tak věřte tomu, že při tajném hlasování (vždy se tajně hlasuje při personáliích) se jistě najde i pár hlasů nad kvorum třeba i z vaší strany a kdyby se Vám podařilo odvolat starostku v době konání předvolební kampaně – to by byla sranda.
Mimochodem, ví o Vašem příspěvku Mireček?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Článek

20.8.2014 20:27 vložil Zdeněk Zábojník

Zdravím Karle, dle Vašeho příspěvku soudím, že jste členem naší strany. Víte, já si myslím, že té připodělanosti už bylo dost. Opravdu chcete, abychom na sebe nechali útočit a sami se tvářili jako že nic, abychom pak za někým se škemráním došli, zda nás vezme do koalice? S panem Ptáčkem žádný problém nebyl, cenzura na kauze3 asi neexistuje. Co se týče odvolávání starostky, je otázkou, zda by to takto blízko před volbami nebylo chápáno pouze jako snaha se zviditelnit. Já to nechám na našich zastupitelích. A k závěrečné poznámce, víte, ten svět je podstatně barevnější, než jak ho vidíte. Já osobně s žádným jiným člověkem své články nekonzultuji.
Zdeněk Zábojník


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama