Diskuse

Starostce Hujové o Klinice

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Prosba o citace

17.10.2015 22:36 vložil Bohumil Čáp

Děkuji za reakci.
Že si starostka není vědoma toho, co se na Klinice děje, myslím, plyne z věty "Jediné, co chodí kolem
iniciativy Klinika, je stížnost za stížností.".
Ale i z celého jejího projevu vyznívá, že si starostka neuvědomuje, jakým přínosem Klinika pro Žižkov je.
Nemyslím si, že starostka hovořila o Iniciativě Klinika, kterouž nemyslela Autonomní centrum Klinika. Mezi těmito není rozdíl. A logicky to plyne i z toho, že se vyjadřovala i k současnému stavu věcí.
Co ale z textu vypadlo, byla zmínka starostčiny arogance, s kterou si stěžuje, že za ní lidé z Kliniky nechodí a neskládají účty, přesto že k tomu nemají žádný důvod. Žádná dohoda mezi radnicí a Klinikou není a rada MČ pro věc neudělala nic víc než proklamativní gesto, které na zastupitelstvu protlačila opozice a přítomná veřejnost. To bude patrně ten hysterický aspekt. Starostka prostě nesnáší veřejnost (ono je to ostatně vzájemné), což předvedla i onom posledním zastupitelstvu směrem k občanům, kteří si dovolili přijít s dítětem. Ale to je na jindy.
Právě naopak, koalice odmítla všechna usnesení, která by znamenala aktivní podporu Kliniky. Takže, když se teď starostka dojímá, že za ní ani nikdo nechodí, když jim tolik pomohla, je to vrcholné pokrytectví.

Co se týká pana Mikuláše. Doporučuji mu na Kliniku zajít a na plánované nové formáty se zeptat osobně. V článku je něco z toho naznačeno, ale nemusí to být vše.

S pozdravem


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Prosba o citace

19.10.2015 12:08 vložil Karel Světlík

Vážený pane Čápe,
domnívám se, že je třeba pečlivě rozlišovat mezi tím, co starostka skutečně řekla a mezi Vašimi přesvědčeními. Starostčina věta: „Jediné, co chodí kolem iniciativy Klinika, je stížnost za stížností.“ je v kontextu, ze kterého vyplývá, že začátkem roku vedení radnice jednalo se zástupci iniciativy Klinika . Jednání nemělo jasný výsledek, očekávalo se, že bude pokračovat, ale pak už nikdo z iniciativy Klinika nepřišel. Dnes na radnici chodí už jen stížnosti. Nic více, nic méně.
O tom, zda je Klinika pro Žižkov přínosem či nikoli, tam není ani slovo.

Rozdíl mezi iniciativou Klinika a Autonomním centrem Klinika je důležitý, protože když se vedla jednání, tak iniciativa neměla budovu k dispozici. A v té době s iniciativou měla starostka co do činění. Autonomní centrum Klinika jde mimo radnici i starostku, proto starostka nemůže odpovědět na dotaz pana Mikuláše (ten mluví o Autonomním centru Klinika).
„Starostčina arogance“ a stížnost „že za ní lidé z Kliniky nechodí a neskládají účty”, jsou Vaše domněnky. Váš výchozí předpoklad sám vyjevujete: „Starostka prostě nesnáší veřejnost (ono je to ostatně vzájemné).“ Váš názor Vám neberu, ale pokud píšete reakci na vyjádření, musíte primárně vycházet z tohoto vyjádření a nikoli z Vašich přesvědčení.
Příště bych Vám tedy doporučoval úvod jinak jistě přínosného článku formulovat jako Váš názor a nikoli tento vkládat starostce do úst. V takovém případě je totiž namístě omluva.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Prosba o citace

20.10.2015 08:22 vložil Petr Košař

Dobrý den,
jak se dá potom věřit textu, když hned úvod je smyšlený. Pan Čáp má zřejmě pocit, že článek o klinice by nikoho nezajímal, pokud by hned v úvodu nenapsal nějaké své výmysly o někom z radnice.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Prosba o citace

17.2.2016 22:11 vložil Tomáš

Dobrý den,

nemám ani s autorem ani s Klinikou či někým odtamtud co do činění zato však moc dobře vím, oproti mnoha jiným, že spokojený člověk nemá důvod kamkoliv chodit a oznamovat, že je za něco rád a že se mu to líbí, protože to nevidí jako věc nezbytnou. Ovšem nespokojení, ti samozřejmě vždy najdou čas na to, aby si někde stěžovali. Místo aby šli a udělali tak jako jiní, pro okolí něco užitečného.

A na můj vkus se tato situace uplatňuje až moc často. Když je někdo s něčím spokojený, pokud už to někomu sdělí, pak zpravidla jedině někomu ze svého blízkého okolí. Když je však kdokoliv s čímkoliv nespokojený, křičí a kope kolem sebe, co mu síly stačí. A nedej Bože, aby se nakonec ukázalo, že byl nespokojený jen kvůli tomu, že třeba dané věci nerozuměl (vlastní chybou). To pak zpravidla kope ještě víc a křičí jak si bude stěžovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Prosba o citace

20.10.2015 13:39 vložil Mojmír Mikuláš

Pane Čápe, koukám, že jste vytvořil aktivistický článek v duchu „zelených tradic“. No, posouzení nechám na čtenářích..

Jen chci reagovat na Vaše doporučení mojí osobě (?).
Vězte, že svůj volnočasový program si organizuji podle svých osobních preferencí! Nejsem anarchista, „nehulím“, nejsem ani levicový aktivista, dokonce většinu tzv. „uprchlíků“ považuji za nelegální migranty atd., takže nemyslím, že bych pro sebe na „Klinice“ našel názorově vzájemně obohacující prostředí. Nicméně respektuji, že existuje skupina lidí, pro kterou jsou aktivity „Kliniky“ zajímavé.

Na Zastupitelstvu jsem se neptal na programové plány nájemce (do těch mi u řádně pronajatého objektu nic není, pokud neporušují zákon), ale na to, zda má MČ P3 informace o budoucích plánech majitele s objektem (ač přiznávám, že ze zápisu to takto zřetelné není).

Ing. Mojmír Mikuláš
Zastupitel MČ P3
Koordinátor pobočky Svobodní Praha 3


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama