Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: cena chodníku

29.11.2017 22:41 vložil Jarouš

Cena kvalitní venkovní dlažby s položením a souvisejícím materiálem vychází na cca 1000 - 2000 Kč za m2. Tady na Žižkově to navíc komplikuje fakt, že je vše památkově chráněné, takže památkáři mají konkrétní požadavky na typ dlažby. To, že jsou chodníky rozhadrované, o tom není pochyb. Ale jak už to bývá, to památkářům nevadí. V okamžiku, kdy na chodník chcete sáhnout, mají jasnou představu, jak to má vypadat. A to není levné.

Ohledně dotací je to trochu komplikovanější. Ty dotace nejsou určené na podporu firem, ale na podporu akcí (programu). Je to stejné, jako když město dotuje třeba hromadnou dopravu. Ta sama o sobě není zisková a její dotace je nezbytná. Ale to neznamená, že těmi autobusy jezdí neziskovky. Jezdí s nimi normální firmy, kterým město dorovnává ztrátu z provozu.

A stejné je to s kulturou. Dotace neslouží k podpořé firmy, ale k podpoře programu, který se ta firma zavázala dělat. Tedy žádají firmy, ale žádají finance na provoz například divadla a to ziskové vůbec nemusí být.

Abychom si rozumněli. Já neobhajuji ani tak způsob rozdělování dotací v Praze 3. Kdyby bylo po mém, osekal bych je na čtvrtinu, ale upozorňuji na skutečnost, že Vás text je povrchní a jeví známky naprosté neznalosti problému.

Přeji fajn večer.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama