Diskuse

Deregulace parkovného

Vložit nový příspěvek

lži o elektřině

22.3.2008 21:44 vložil mirek

Milý CHK
přikládám výňatek z výroční zprávy ČEZu. Možná byste se neměl nechat ohlupovat mediální kampaní ČEZu a občas si ověřovat i fakta. Žádné jaderné elektrárny nepotřebujeme. Potřebuje je ČEZ pro zvýšení zisku z vývozu.
Dále pokud vím zavedla parkovací zóny radnice monopolně vedená ODS. Měl byste se tedy vybíjet na ODS a ne na SZ.
K podstatě článku pana Ruta chci poznamenat, že nárok na místo na ulici nemáme. V Praze je zaregistrováno 843 687 aut. Osobních je 700 000. Každé zabere zhruba 10 m2. To je 7 000 000 m2 na parkovištích a komunikacích. Tyto komunikace musí někdo vybudovat, udržovat atd. Mají tyto náklady hradit i lidé bez auta, nebo ti, kteří mají svoji garáž? Pan Rut nicméně chtěl hlavně říci, ža stavět za peníze nás všech drahé podzemní garáže pro majetnou elitu je nesprávné pojetí správy veřejných financí. Takže prosím diskutujme k tématu článku. děkuji.Reagovat  Reagovat s citací


Re: lži o elektřině

27.3.2008 08:54 vložil JMar

Nesouhlasím. V praze 3 měla být zóna zavedena už v roce 2004! Kdopak to tehdy vládl? Jen dík protestům obyvatel byl termín odložen. Ježe lidi mají krátkou paměť! Parkování v pdzemních garážích nebude rozhodně zadarmo, takže se jejich výstavba zaplatí. A nedostatek parkovacích míst v Praze se rozhodně nevyřeší vyháněním aut z jedné čtvrti do druhé.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: lži o elektřině

27.3.2008 23:35 vložil chk

No to je od Vás pěkné, Mirku, že jste se zastal mladého "nadějného" politika.
Ano, ČEZ masívně vyváží elektřinu, což mi dost vadí, protože každá kWh je kus vyrubané hlíny v Podkrušnohoří. Jenže ve vládě je spolu s ODS i Strana zelených a nezaznamenal jsem od nich jedinou námitku. Také neprotestují proti připravované privatizaci ČEZu, která situaci samozřejmě ještě zhorší. A elektřinu vyvážíme hlavno do Německa a Rakouska, kde místní zelení destabilizovali elektrizační soustavu a tak můžou být v těchto zemích rádi, že ve špičkách mohou dovážet od nás. No, a protože špičky se kryjí převážně z uhelných elektráren, nikoli z Temelína, logicky vyvážíme energii vyrobenou z uhlí.
A teď k tématu článku: Píšete, cituji: "...dále pokud vím zavedla parkovací zóny radnice monopolně vedená ODS. Měl byste se tedy vybíjet na ODS a ne na SZ..." Jistě, takže "zlá" ODS nám zavedla ještě relativně snesitelné parkovací zóny (které jsou samozřejmě k ničemu, ale to s tématem nesouvisí, mmchdm. navrhovala je spolu s ČSSD), zatímco "hodná" SZ nám je jenom citelně zpoplatní. Asi byste měl, Mirku, lépe vážit, než napíšete podobný nesmysl :-)))


Reagovat  Reagovat s citací


Re: lži o elektřině

30.8.2016 01:16 vložil Svab

Mají tyto náklady hradit i lidé bez auta, nebo ti, kteří mají svoji garáž? Auto nemívá člověk proto, aby mu stálo ve vlastní garáži, nýbrž proto, aby se s ním dostal z bodu A do bodu B, případně jinam a také zpět. A kolik zaplatí moji příbuzní z Ostravy za týdenní návštěvu u mě na Praze 3? Já jsem za parkování při týdenním pobytu u nich v centru Ostravy nemusel platit nic.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama