Diskuse

Na Žižkově, dva měsíce bez domova

Vložit nový příspěvek

Nový Prostor

12.8.2016 09:45 vložil JV

Pán může jít prodávat Nový Prostor. Tento projekt lidem bez domova a v těžkých životních situacích opravdu pomáhá.


Reagovat  Reagovat s citací


život je boj

10.8.2016 11:33 vložil Petr Blecha

Je to jako mezi jinými lidmi. Najdete hodného učitele a učitele prevíta.... Hodného faráře a faráře prevíta..... Tak to pochopitelně bude i mezi bezdomovci. Pan Václav je hodný tím, že sbírá odpadky a snaží se v životě zvláště před zimou dále posunout. Děkuju mu za čištění hlavního města + držím mu palce, aby to dopadlo pro něj dobře.


Reagovat  Reagovat s citací


Práce???

9.8.2016 15:04 vložil Věra Zabloudilová

Je mi ho líto,ale kdo chce má práci hned,když jedu dom,projíždím okolo spousty obrovských hal,všude jsou inzeráty na práci od manažera až k uklizečce,takže proč už něco nedělá?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Práce???

9.8.2016 15:50 vložil Janda

Podle článku je mu šedesát a úplně fit taky nebude. To že někdo inzeruje, neznamená, že si nechce vybírat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Práce???

12.8.2016 09:51 vložil JV

Je s podivem, že při úrovni Vašeho psaného projevu máte sama vůbec nějaké zaměstnání. Trochu solidarity a méně elitářských hesel, Zbloudilko.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Práce???

12.8.2016 10:36 vložil Radek

Ona je solidarita a "solidarita". V zemi, kde je takové množství sociálních dávek garantovaných ze zákona a takové množství nabídek byť jen jednoduché práce, které dlouho čekají na své adepty, že obě řešení problému zároveń mu upírány nejsou. To by ani legislativa neumožnila.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Práce???

13.8.2016 10:31 vložil Aleš Půček

Hmmm... mě je 34, VŠ, poměrně velmi dobře placenou práci a vyřídit si jakoukoliv dávku by byl pro mě problém notabene, když bych přišel o doklady, což se vám na ulici může stát poměrně snadno.

Představa 60 letého člověka v montážní hale, či za pokladnou je směšná. Takový člověk může dělat vrátného, ochranku za pár kaček (k tomu potřebuje doklady a ideálně bydlení) nebo sbírat zálohované petláhve (už aby se to tu zavedlo).


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Práce???

14.8.2016 10:55 vložil Radek

Existuje něco jako náhradní doklad a doklady Vám mezitím udělají nové, vyřídit si dávky zvládne každý nezaměstananý, stačí si dojít zažádat na příslušný úřad a ze zákona má nárok. A co je špatného na tom že by dělal vrátného? Minimální mzda je dost vysoká na to, aby mu to pomohlo.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Práce???

14.8.2016 20:01 vložil alena

To není pravda, zaměstnavatelé dávají inseráty a mají dost zájemců, takže si vybírají. Pokud někdo nemá peníze, tak nemá na nájemné, je na ulici, tak potom už ho teprve nikdo nezaměstná.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Práce???

14.8.2016 20:59 vložil Radek

Říkáte demagogii a převracíte vše naruby.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama