Diskuse

Na Žižkově, dva měsíce bez domova

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Práce???

12.8.2016 10:36 vložil Radek

Ona je solidarita a "solidarita". V zemi, kde je takové množství sociálních dávek garantovaných ze zákona a takové množství nabídek byť jen jednoduché práce, které dlouho čekají na své adepty, že obě řešení problému zároveń mu upírány nejsou. To by ani legislativa neumožnila.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Práce???

13.8.2016 10:31 vložil Aleš Půček

Hmmm... mě je 34, VŠ, poměrně velmi dobře placenou práci a vyřídit si jakoukoliv dávku by byl pro mě problém notabene, když bych přišel o doklady, což se vám na ulici může stát poměrně snadno.

Představa 60 letého člověka v montážní hale, či za pokladnou je směšná. Takový člověk může dělat vrátného, ochranku za pár kaček (k tomu potřebuje doklady a ideálně bydlení) nebo sbírat zálohované petláhve (už aby se to tu zavedlo).


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Práce???

14.8.2016 10:55 vložil Radek

Existuje něco jako náhradní doklad a doklady Vám mezitím udělají nové, vyřídit si dávky zvládne každý nezaměstananý, stačí si dojít zažádat na příslušný úřad a ze zákona má nárok. A co je špatného na tom že by dělal vrátného? Minimální mzda je dost vysoká na to, aby mu to pomohlo.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Práce???

14.8.2016 20:01 vložil alena

To není pravda, zaměstnavatelé dávají inseráty a mají dost zájemců, takže si vybírají. Pokud někdo nemá peníze, tak nemá na nájemné, je na ulici, tak potom už ho teprve nikdo nezaměstná.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Práce???

14.8.2016 20:59 vložil Radek

Říkáte demagogii a převracíte vše naruby.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama