Diskuse

Praha 3 nechá poprvé rozhodovat lidi, do čeho se investují peníze z rozpočtu

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cyklostezka odnikud nikam

18.5.2016 09:19 vložil Ondřej Rut

Určitě neprosazuji, aby v Jeseniově byla zřízena cykloobousměrka formou oddělené cyklostezky, jako naproti přes Želivského, to jsem opravdu nikde neřekl. Daleko vhodnější je zřídit ji formou piktogramu ve sdíleném prostoru s automobilovou dopravou. Pro takové řešení stačí podle dopravních norem šířka vozovky 3,5 metru, bezpečně 3,75 metru. Pokud to máte změřené dobře, když říkáte, že Jeseniova ulice má 4,5 metru, tak by se žádná parkovací místa rušit nemusela. Možná by potom méně cyklistů jezdilo po chodníku a ohrožovalo lidi, když "vychází s dětmi ze dveří domu". Bezpečnost je relativní věc, záleží komu straníte. S pozdravem, Ondřej Rut.


Reagovat  Reagovat s citací


cyklostezka odnikud nikam

18.5.2016 13:35 vložil Mirek

Cykostezku v Lupáčovce jsme si projeli o víkendu s dětmi. Je ovšem obtížné se k ní bezpečně dostat. Máte pravdu, že cyklostezka odnikud nikam je divná. Přidávám se tedy k názoru, že cyklostezka má být budována hned vcelku od začátku do konce. Současné budování krátkých úseků při rekonstrukcích ulic, vyvolává - jak vidno z diskuse - negativní reakce. Cyklisté si na daních svoje cyklostezky již dávno zaplatili.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cyklostezka odnikud nikam

24.5.2016 08:39 vložil Filip Stome

Dobrý den pane Rute,
pro mne je na prvním místě bezpečnost dětí a dále občanů, kteří bydlí v okolí. Rozhodně jsem proti upřednostňování projíždějících - ať již cyklistů tak řidičů automobilů - na úkor místních. A co vy? Podporujete pro děti, chodce, ale hlavně cyklisty nebezpečnou "cyklootočku" a nyní ještě chcete povolit cyklistům nechráněný průjezd v protisměru v ulici s poměrně hustým provozem nejen aut, ale i dodávek a autobusů. A navíc před školou, do které chodí několikanásobně více dětí, než kolik projede Prahou 3 za den cyklistů.

Doufám, že nynější i budoucí politici, kteří mají a budou mít na radnici Prahy 3 na starosti dopravu, projeví více loajality svým voličům nežli vy, když jste jako radní pro dopravu absolutně neřešil potřeby a bezpečnost občanů Prahy 3 a vůbec jste se nestaral o to, když nám magistrát (prostřednictvím TSK) vybudoval (mimochodem kolik to tehdy stálo?) tuto nesmyslnou "cyklootočku". Nevěřím vám, že jste o tom nevěděl, když ke všem akcím na Praze 3 se musí radnice a úřad vyjadřovat, i když je platí magistrát. Odpovědnost za to padá na vaši hlavu.
Je to zcela stejné jako s "Klinikou", kdy veřejně vyzýváte k porušování zákonů a podporujete anarchisty. Nezajímáte se o občany Prahy 3, o jejich bezpečnost a především o bezpečnost jejich dětí. Děkuji vám za to, co jste v této diskuzi napsal, vaše postoje budu šířit dál a věřím, že si na to lidé při příštích volbách vzpomenou.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama